کد خبر : 48002

خودرو مک وان سریعترین موستانگی است که دارای جعبه‌دنده دستی ۶ سرعته دبل کلاچ است.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بیش از ۵۰ سال می‌گذرد و نزدیک به دو دهه است که آخرین مدل خودرو مک وان در فورد موستانگ جدید رونمایی شده است.

مک وان، سریعترین موستانگی است که می‌توانید بخرید و از قلمرو Shelby یا Boss است. این نام با الهام از خلبان جنگنده چاک یگر برگرفته شده است. "بعد از اتمام تولید اولین سری مک وان در سال ۱۹۷۸، نسل دوم در سال ۲۰۰۳ به تولید رسید و چندان موفق نبود.  به نوبه خود، موستانگ مک وان طی اولین سالی که عرضه شد، ۲۹۵ رکورد سرعت و استقامت را شکست.

 آخرین باری که فورد ماشین مک وان را در اوایل دهه ۲۰۰۰ میلادی ساخت، چندی پس از ۲۰۰۱ Bullitt بود. صدای موتور Bullitt در سال ۲۰۱۹ از مک وان قدرت می‌گیرد و این فقط راهی است که مدیر برنامه‌های اصلی فورد برای موستانگ می‌خواهد.

فورد جدید موستانگ

کارل ویدمان، مهندس برنامه فوق، می‌گوید: "من عاشق راهی هستم که موتور Bullitt تمام راه را برای تغییر مسیر بکشاند، این یکی از بهترین ۵.۰ لیتری است که ما تاکنون دیده ایم. " برای سرعت بخشیدن، این مجموعه دارای جعبه هوا و منیفولد ورودی از Shelby GT۳۵۰، و همچنین یک بدنه دریچه گاز ۸۷ میلی متر است.

ویدمن می‌گوید: "ما در تلاش برای افزایش قدرت موتور هستیم. در اینباره تصمیم گرفته ایم این خودرو با موتور Bullitt طراحی شود.

 مک وان دارای ۴۸۰ اسب بخار و ۴۲۰lb فوت است.  استاندارد ۵.۰ لیتری GT ساخته شده این خودرو برای یک ماشین پیست است.  مک وان یک سیستم خنک کننده شدید دارد. کل نوار جلوی مک وان از استاندارد Mustang تغییر یافته است و نه تنها در طراحی که دارای برخی از نشانه‌های یکپارچه سازی با سیستم عامل یکپارچه سازی با سیستم عامل است بلکه در سیستم خنک کننده جدید آن نیز حساب می‌شود.

فورد جدید موستانگ

نسخه‌ استاندارد مک وان، دارای جعبه‌دنده دستی ۶ سرعته دبل کلاچ با فاصله کوتاه تعویض و سیستم انتقال نیروی دیفرانسیل عقب خواهد بود. جعبه‌دنده‌ خودکار ۱۰ سرعته، یکی از امکانات قابل سفارش برای این خودرو است. اگر خریدار بخواهد شرایط فنی بهتر و نیروی عمود بر سطح بیشتری داشته باشد، تجهیزاتی مثل تایر‌های پهن‌تر ساخت میشلن، بالچه‌های اضافی و قاب چرخ نیز برای مک وان وجود دارد.

در فضای داخلی، تفاوت چندانی بین مک وان ۲۰۲۱ و یک موستانگ عادی دیده نمی‌شود. صرفا ادوات آلومینیوم، رکاب و دسته دنده‌ اختصاصی به خودرو اضافه شده است. خریدار می‌تواند برای جلب توجه بیشتر، روی بدنه رنگ‌های جدید مثل خاکستری جت جنگنده (Fighter Jet Grey) با خطوط رنگی روی نمای جانبی و پوشش درخشان روی کاپوت جلو را سفارش دهد. موستانگ مک وان ۲۰۲۱، بهار سال آینده با آستانه قیمت ۵۰ هزار دلار وارد بازار امریکا و کانادا خواهد شد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها