کد خبر : 47696

حتما شما هم عبارت زود پیر شدن یا مفاهیم دیگر شبیه این را برای خودروهای استیشن شنیده اید! اما طراحان ب ام و پس از ستون دوم شیب سقف را به نحوی استادانه کنترل کرده اند و با طراحی هوشمندانه ستون عقب آنرا به انتها رسانده اند.

به گزارش خودروتک به نقل از عصرایران - ب ام و M340i تورینگ یکی از خاص ترین محصولات کمپانی آلمانی است که در کلاس واگن و با ویژگی های کاملا اسپرت مورد توجه قرار می گیرد.

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید برای این مدل هم ب ام و از کد رنگ انحصاری خود و زیبایی های خاکستری تیره یخی استفاده کرده است.

 
 

عدد 340 در نامگذاری این خودرو به تعداد محدود تولید آن اشاره دارد و در این مطلب از تصاویر نخستین دستگاه M340i استفاده شده است.

چراغ های لیزری جلو، رینگ های 19 اینچی آلومینیومی دوپره V شکل با فرمول فوق سبک و کالیپرهای قرمز رنگ سیستم ترمز از همان ملاقات اول M340i را به عنوان یک اسپرت تمام عیار معرفی می کند.

توجه به یک نکته در رابطه با طراحی بدنه ضروری است و آن رفع نقطه ضعف موجود در اکثر محصولات واگن است که به اصطلاح حالت افتادگی در نیمه عقب بدنه را همراه دارند. حتما شما هم عبارت زود پیر شدن یا مفاهیم دیگر شبیه این را برای خودروهای استیشن شنیده اید!

اما طراحان ب ام و پس از ستون دوم شیب سقف را به نحوی استادانه کنترل کرده اند و با طراحی هوشمندانه ستون عقب آنرا به انتها رسانده اند. بدین ترتیب خودرویی پیش روی مخاطب قرار گرفته که ویژگی های یک کراس سریع و یا یک شاسی بلند چابک را به نوعی روی شاسی سدان به نمایش گذاشته است.

 
 

ب ام و در زمینه طراحی داخلی کابین همواره جز بهترین ها بوده و در رابطه با نسخه شماره 1 از 340 نیز همین رویکرد را ادامه داده است. چرم باکیفیت، مواد دارای بافت نرم، فیبر کربن و طراحی فناورانه نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند.

 
 

در ابتدای مطلب از یک واگن سریع و اسپرت صحبت کردیم بنابراین در بخش پیشرانه باید به یک تپنده 3 لیتری توربوشارژ 6 سیلندر با 382 اسب بخار خروجی و گشتاور 369 پوندفوت(500 نیوتن متر) اشاره کنیم. این مجموعه با یک جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک و سامانه تمام چرخ محرک اکس درایو هماهنگ شده است.

در آزمایش ها، ام340آی تورینگ طی 4.4 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر برساعت رسیده است.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها