کد خبر : 46591

اشکودا برای علاقه مندان به پیشرانه های دیزلی نیز یک گزینه در کاتالوگ فروش خود قرار داده که نمونه 2 لیتری تی دی آی با 200 اسب بخار خروجی و گشتاور 295 پوندفوت است.

به گزارش خودروتک به نقل از عصرایران - اخیرا به معرفی محصول جدید خانواده اوکتاویا از اشکودا پرداختیم که اینجا جزئیات بیشتر در دسترس قرار دارد. یک استیشن واگن با نام اسکات که حضوری موفق در بازار اروپا برای آن پیش بینی می شود.

اشکودا در زمینه معرفی سدان های جدید خانواده اوکتاویا نیز کاملا فعال بوده زیرا حدود 4 ماه قبل مدل RS iV پلاگین هیبرید 2021 را معرفی کرد که از پیشرانه 1.4 لیتری توربوشارژ در هماهنگی با یک موتور الکتریکی استفاده می کند.

مجموع خروجی این پیشرانه برابر با 242 اسب بخار و گشتاور برابر با 295 پوندفوت محاسبه شده است.

 
RS iV پلاگین هیبرید 2021

RS iV پلاگین هیبرید 2021

 

در همین راستا و به تازگی اشکودا بازهم یک سدان جدید را در مدل 2021 معرفی کرده است. اوکتاویا آر اس که در واقع نسخه غیرهیبریدی مدل RS iV با یک پیشرانه متفاوت است. در این محصول از موتور 2 لیتری تی اس آی با 245 اسب بخار و گشتاور 273 پوندفوت استفاده شده است. این محصول در نمونه محور جلو نیز قابل سفارش است. در بخش جعبه دنده دو انتخاب پیش روی مشتری قرار دارد که شامل نمونه 6 سرعته دستی و یا 7 سرعته دی اس جی می شود.

 
 

با این ویژگی ها، اشکودا اوکتاویا آر اس طی 6.7 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر برساعت می رسد و بیشینه سرعت نیز برابر با 250 کیلومتر برساعت است.

اشکودا برای علاقه مندان به پیشرانه های دیزلی نیز یک گزینه در کاتالوگ فروش خود قرار داده که نمونه 2 لیتری تی دی آی با 200 اسب بخار خروجی و گشتاور 295 پوندفوت است. بدین ترتیب مشتریان با قویترین موتور دیزلی تی دی آی که تا کنون روی اوکتاویا نصب شده، سر و کار دارند.

 
 

از دیگر ویژگی های آر اس 2021 باید به بهبود فرمان پذیری و کاهش خطای آن بویژه در پیچ های تند و همچنین بروزرسانی سیستم تعلیق مخصوصا در تنظیمات محور عقب اشاره کرد. البته امکان سفارش سیستم تعلیق پنوماتیک با قابلیت تنظیم ارتفاع نیز در حالت آپشن فراهم شده است.

نمونه آر اس مجهز به نشانگر آمپر دیجیتال و نمایشگر سیستم سرگرمی بزرگ تر در مقایسه با مدل های استاندارد هستند. رینگ های استاندارد در اندازه 18 و 19 اینچی قابل انتخاب است.

 
 

هنوز تصاویر رسمی مربوط به کابین این خودرو منتشر نشده است.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها