کد خبر : 45471

ریماک اسکالاتان – Rimac Scalatan یک هایپرکار مفهومی برای ۶۰ سال آینده است که از قوای محرکه الکتریکی ۳ هزار اسب بخاری بهره می‌برد. در ادامه با این خودرو کانسپت آشنا می‌شویم.

به گزارش خودروتک به نقل از گجت نیوز ، حتما مدل جدید ریماک C-Two را یک خودرو بسیار جذاب می‌دانید، اما ماکسیمیلیان اشنایدر (Maximilian Schneider) یک کانسپت چشمگیر با نام ریماک اسکالاتان را طراحی کرده است که نسبت به سایر خودروهایی که دیده‌اید بسیار متمایز بوده و باید آن را محصولی برای ۶۰ سال آینده صنعت خودرو دانست.

مشخصات ریماک اسکالاتان

ریماک اسکالاتان

ماکسیمیلیان اشنایدر در توصیف طراحی این کانسپت آن را وحشیانه دانست و عنوان کرد این خودرو مفهومی قسمتی از چالش طراحی شرکت ریماک محسوب می‌شود. این طراح از شرکت ریماک درخواست کرد تا این محصول را به عنوان یک خودرو برای ۶۰ آینده در نظر بگیرند. این خودرو مفهومی مبتنی بر فریم تیتانیوم-گرافیت با تکنولوژی پرینت سه بعدی ایجاد شده و از ساختار بسیار محکم و در عین حال سبک بهره می‌برد.

ریماک اسکالاتان

طراح خودرو مفهومی ریماک اسکالاتان برای آن قوای محرکه الکتریکی با قدرت ۳۰۸۰ اسب بخار را در نظر گرفته است. این خودرو با وزن ۹۴۰ کیلوگرم نسبت به ریماک C-Two سبک‌تر و قوی‌تر است.

ریماک اسکالاتان

از قابلیت‌های ویژه این خودرو می‌توان به لاستیک‌های آن اشاره کرد که به کمک تکنولوژی کربن نانوتیوب قادر است میزان عاج و سطح خود را طبق چسبندگی مورد نیاز تغییر دهد. علاوه بر این، رینگ‌ها نیز ۵ برابر از رینگ‌های معمولی سبک‌ترند.

ریماک اسکالاتان

این هایپرکار مفهومی یک خودرو آینده‌نگرانه برای سال ۲۰۸۰ محسوب می‌شود که از سیستم‌های خودران پیشرفته بهره می‌برد و این سیستم‌ها قسمت زیادی از کارها را انجام می‌دهند. هرچند مالکان نیز قادر هستند خودرو را تحت کنترل خود درآورند. این که بخواهیم خودروهای پرفورمنس ۶۰ آینده را پیش‌بینی کنیم بسیار دشوار است، اما این خودرو مفهومی قادر است راه درست را به خودروسازان نشان دهد.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها