کد خبر : 40083

نسل هفتم الانترا تغییرات مهمی را همراه خود دارد تا جائیکه به زحمت می توان نقاط مشترکی میان آن و مدل قبلی را مورد اشاره قرار داد. همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید قسمت درپوش موتور و دماغه این محصول از زبان طراحی جدید هیوندای که در مطلب معرفی سوناتا و آزرا جدید اشاره شد، پیروی می کند.

به گزارش خودروتک به نقل از عصرایران - الانترا یکی از مطرح ترین و پرفروش ترین برندهای تولیدی در مجموعه هیوندای کره جنوبی است که از سال 1990 تا کنون در بازارهای جهانی حضور دارد.

در کشورمان نیز یک محصول کاملا شناخته شده و پرطرفدار محسوب می شود.

نسل اول این خودرو از 1990 تا 1995، نسل دوم از 1995 تا 2000، نسل سوم از 2000 تا 2006، نسل چهارم از 2006 تا 2010، نسل پنجم از 2010 تا 2015، نسل ششم از 2015 تا 2020 و نسل هفتم از 2021 معرفی شده است.

در این نسل ها شاهد ارائه فیس لیفت های مختلفی نیز از این محصول بوده ایم.

 
نسل اول

نسل اول

نسل اول ویژه بازار آمریکا مدل 1994

نسل اول ویژه بازار آمریکا مدل 1994

نسل دوم

نسل دوم

نسل سوم

نسل سوم

نسل چهارم

نسل چهارم

نسل پنجم

نسل پنجم

نسل ششم

نسل ششم

 

طراحی

نسل هفتم الانترا تغییرات مهمی را همراه خود دارد تا جائیکه به زحمت می توان نقاط مشترکی میان آن و مدل قبلی را مورد اشاره قرار داد. همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید قسمت درپوش موتور و دماغه این محصول از زبان طراحی جدید هیوندای که در مطلب معرفی سوناتا و آزرا جدید اشاره شد، پیروی می کند. درپوش موتور شیب لاک پشتی بسیار محسوسی دارد و در بخش گریل(جلو پنچره) و چراغ های اصلی نیز اشکال هندسی و زوایای تیز به شدت جلب نظر می کنند.

 
 

در نمای جانبی نیز شرایط مشابهی پیش روی مخاطب قرار دارد. اینجا رینگ های استاندارد نیز الگوی هندسی شلوغی دارند. روی درب ها نیز چند چین عمیق و تند مشاهده می شوند. ستون آخر اتاق به سبک فست بک طراحی شده است. در مجموعه شاید بتوان این خودرو را یک کوپه 4 درب هم نامگذاری کرد.

طراحی خطوط بدنه به نوعی یادآور تویوتا پریوس است.

الانترا 2021 حدود 60 میلیمتر در طول افزایش اندازه داشته تا فضای بیشتری در اختیار طراحان آن قرار بگیرد. 

 
 

در نمای عقب نیز با منظره ای کاملا جدید برای الانترا روبرو می شویم که از چراغ اصلی متصل، حروف کرومی برند الانترا و یک بامپر ساده تشکیل شده است.

 
 

کابین و امکانات هوشمند

تجربه گذشته ثابت می کند که هیوندای در زمینه طراحی فضای کابین عملکرد موفقی داشته و طراحی قابل قبولی را با توجه به برچسب قیمتی خود در اختیار مشتری قرار می دهد. در مدل 2021 الانترا نیز شرایط مشابهی را شاهد هستیم. جزئیات کابین ترکیبی از مواد دارای بافت نرم و سخت دارند. یک نمایشگر بزرگ 8 اینچی در مدل پایه و 10.3 اینچی در حالت آپشن ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی و دوربین های محیطی به همراه نمایشگر دیجیتال بین نشانگر سنتی آمپر(هر دو نمایشگر با یک روکش شیشه ای مشترک پوشانده شده اند)، پشتیبانی از اندروید اوتو و اپل کارپلی، فرمان با طراحی جدید و دکمه های کنترلی کامل، شارژر بی سیم تلفن هوشمند، سیستم تهویه هوشمند و ... از جمله ویژگی های این قسمت هستند.

 
 

در بخش ایمنی نیز می توان به مواردی مانند: ترمز اضطراری، هشدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط، سامانه پایش شرایط راننده، نمایش نقاط کور دید راننده، کروز کنترل تطبیقی، کلید دیجیتال، هماهنگی با نرم افزار ویژه تلفن همراه و ... اشاره کرد.

پیشرانه

دپارتمان مهندسی هیوندای برای اولین بار پیشنهاد الانترا هیبریدی را مطرح کرده است. بنابراین الانترا 2021 یک تریم هیبریدی هم خواهد داشت که در آن از پیشرانه 1.6 لیتری 4 سیلندر که با یک موتور الکتریکی هماهنگ شده، استفاده خواهد کرد. مجموع خروجی خودرو برابر با 139 اسب بخار است. گشتاور نیز برابر با 195 پوند فوت محاسبه شده است.

الانترا 2021 هیبریدی برای هر 100 کیلومتر در حالت ترکیبی 4.7 لیتر سوخت مصرف می کند که عدد قابل توجهی است.

مدل های غیر هیبریدی نیز در تریم های اس ایی، اس ایی ال و پریمیوم ارائه خواهند شد. این مدل ها از موتور 2 لیتری 4 سیلندر استفاده می کنند. میزان خروجی نیز همانند مدل 2020 الانترا برابر با 147 اسب بخار و گشناور برابر با 132 پوندفوت خواهد بود. احتمال ارائه ان-لاین (تریم اسپرت) نیز برای این محصول وجود دارد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها