کد خبر : 38228

یک تیم طراحی علاقمند به خودروهای شاسی بلند کوپه، با انتشار رندر جدیدی از اتومبیل کادیلاک زیبایی خودروهای کوپه را به طرفداران تداعی کرد.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران، یک تیم طراحی که معتقد بودند طرح حال حاضر خودروی شاسی بند کادیلاک اسکلید بیش از حد کاربردی و تا حدی تکراری است، تلاش کردند با انتشار یک رندر تازه از این خودرو اشخاصی که با آنها همفکر هستند را اندکی دل گرم کنند.

رندر منتشر شده نشانگر یک شاسی بند کوپه و دو در است که این روز ها دیگر کم تر از این مدل دیده می شود. بسته به دلیل های نا مشخصی، اتومبیل های شاسی بند دو در داخل بازار فروش خودرو معمولاً با استقبال متعددی روبرو نمی شوند.

برای این امر میتوان به خودرو های نا موفق Ford Eplorer Coupe، Blazer Coupe، Cherlokee Coupe شرکت جیپ و یا حتی طرح مفهومی Range Rover اشاره کرد. این طرح که تا مراحل تولید انبوع هم رسیده بود قبل از شروع چرخه تولید به علت عدم پشتیبانی طرفداران و استقبال کم، متوقف شد.

شکست و عدم موفقیت کوپه ها در دنیای اتومبیل های شاسی بلند

به نظر می آید زمانی که نوبت به خودرو های شاسی بلند میرسد خریداران سرتاسر دنیا یک خودرو کاربردی با چهار در و یک بدنه زیبا را به مدلی دو در با طراحی کوپه و اسپرت ترجیح می دهند. گفتنی است که اتومبیل های کوپه برعکس عدم جذابیت ظاهری بالا از قدرت فنی بالاتری برخوردارند و طرفداران خویش را با ارائه قدرت بالاتر مجذوب می کنند. با این حال به نظر می آید خودروسازان در نسل جدید ماهیت خودرو های کوپه را فراموش کرده اند و آنرا تغییر داده اند.

برای نمونه شرکت بی ام و طی یک اقدام عجیب خودرویی با نام سری 4 Grand Coupe را به بازار ارائه داده است. این اتومبیل یک دل چهار در با عنوان کوچه است که از مدل دو در کوپه یک خودروی چهاردر دیگر ساخته شده است. این روند اجرایی شرکت آلمانی بی ام و خیلی از افراد و منتقدین را گیج کرد. متأسفانه معنی اسم کوپه در این روز ها کاملاً جایگاه خود را در صنعت خودروسازی از دست داده و خیلی از ماخذها و منتقدین معتقد هستند هیچ یک از خودروسازان در طی سال های گذشته موفق به ساخت یک خودروی کوپه حقیقی و بی نقض نبوده اند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها