کد خبر : 37144

قرار است نسخه برقی وانت «هامر» ساخته شود. موتور این خودرو هزار اسب بخار قدرت خواهد داشت و می تواند در ۳ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۹۶.۵ کیلومتر برساعت برساند.

 به گزارش خودروتک به نقل از مهر ، خودروی هامر(Hummer) در دهه 1990 میلادی نمونه ای از یک SUV پر مصرف بود. اکنون قرار است این خودرو ارتقا یابد و دوباره به بازار عرضه شود. درهمین راستا شرکت جنرال موتورز تایید کرده این خودرو به شکل یک وانت تمام برقی با همان ویژگی ها دوباره به بازار عرضه می شود.

شرکت جنرال موتور اعلام کرده هامر یک وانت خارق العاده است که هیچ گاز گلخانه ای منتشر نمی کند. 

قدرت موتور این خودرو هزار اسب بخار(754 کیلووات)  و گشتاور آن 15 هزار و 5590Nm است. به این ترتیب وانت مذکور می تواند در 3 ثانیه سرعت خود را از صفر به 96.5 کیلومتر برساعت برساند.

تبلیغات این خودرو به زودی شروع می شود اما نمونه اولیه آن در 20 می 2020 رونمایی خواهد شد. به گفته شرکت وانت برقی مذکور در پاییز 2021 میلادی نیز برای فروش عرضه می شود.

هامر برقی در تاسیسات دیترویت- هامتراک شرکت جنرال موتورز ساخته می شود. به همین دلیل تاسیسات مذکور با بودجه ای 2.2 میلیارد دلاری بازسازی می شود. این نخستین واحد سرهم بندی  یک وسیله نقلیه برقی در شرکت جنرال موتور به حساب می آید.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها