کد خبر : 35741

خودروهای خودران مدتی است که در دنیا معروف شده‌اند و مرکز توجه قرار گرفته‌اند. شاید تسلا را بتوان به عنوان پدر خودروهای خودران دانست.

به گزارش خودروتک به نقل از آی تی ایران ، تسلا این تکنولوژی را زودتر از همه آغاز کرد، اما امروز تقریبا همه خودروسازان بزرگ دنیا نمونه‌ای از خودروهای خودران را دارند. تسلا البته از آنجایی که پیشگام این حوزه است سال گذشته پا را فراتر گذاشت و همزمان با رودستر تسلا یک کامیون الکتریکی خودران را هم رونمایی کرد.

این خودرو البته هنوز تجاری نشده است اما نمونه اولیه آن هم کافی بود تا همه توجه‌ها را جلب کند. حالا در این میان کمپانی دایملر پا پیش گذاشته است. دایملر همانطور که میدانید کمپانی مادر مرسدس بنز است و البته مانند تسلا سنگ بزرگی انتخاب نکرده! دایملر تصمیم گرفته تا خودرویی بسازد که بتواند آن را زودتر روانه جاده‌ها کند.

دایملر یک کامیون را در نمایشگاه CES 2019 معرفی کرده است. این کامیون نیمه خودران است. کامیون نیمه خودران دایملر طراحی شده تا بتواند برخی خطاهای انسانی را کاهش دهد. بسیاری از تصادفات کامیون‌ها به دلیل خطاهای انسانی است. رانندگان کامیون ممکن است به سادگی حواسشان پرت شود و این اتفاق می‌تواند یک فاجعه به همراه داشته باشد.

 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها