کد خبر : 35368

سال ۲۰۲۰ سرآغاز ورود موج خودرو‌های برقی این خودروساز خواهد بود و گفته می‌شود فولکس واگن ۳۳ میلیارد یورو تا سال ۲۰۲۴ در این زمینه سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

به گزارش خودروتک به نقل از دنیای اقتصاد ، خودروساز آلمانی فولکس‌واگن، نخستین شاسی‌بلند برقی خود به نام «آی‌دی کروز» را در سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد کرد. گفته می‌شود فولکس تولید این خودروی برقی را نیز سال آینده در کارخانه خودروی برقی «سویکاو» آغاز می‌کند. فولکس‌واگن تصمیم دارد طی سال‌های آینده سبد محصولات خودرو‌های برقی خود را توسعه دهد و به پیشگام حمل و نقل برقی در دنیا تبدیل شود.
 
سال ۲۰۲۰ سرآغاز ورود موج خودرو‌های برقی این خودروساز خواهد بود و گفته می‌شود فولکس واگن ۳۳ میلیارد یورو تا سال ۲۰۲۴ در این زمینه سرمایه‌گذاری خواهد کرد. فولکس‌واگن تصمیم دارد در سال ۲۰۲۵ تعداد ۵/ ۱ میلیون دستگاه خودروی برقی تولید کند در حالی که انتظار دارد تا سال ۲۰۲۳ به هدف یک میلیون دستگاه خودرو برسد.
 
آی‌دی۳ در سپتامبر ۲۰۲۰ به نمایش در می‌آید و گفته می‌شود فولکس‌واگن تولید این خودروی برقی را در ماه گذشته آغاز کرده است. غول خودروسازی آلمان بنا دارد با توسعه ناوگان برقی خود، از رقابت با دیگر برند‌ها عقب نماند.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها