کد خبر : 34151

تویوتا بعد از 6 سال تصمیم به روزآمدی و طراحی از نو هایلندر برای سال 2020 گرفته است.

به گزارش خودروتک به نقل از سایپانیوز، حالا تویوتا با استفاده از پلتفرم معماری جدید جهانی خود موسوم به Toyota New Global Architecture-K  تغییراتی را در خودروی کراس اور اندازه متوسط خود به اجرا گذاشته و اکنون حتی از مرحله طراحی دستگاه های پرس ورق های فلزی برای این خودرو هم گذشته است.

با این پلتفرم جهانی جدید، هایلندر تنها خودرویی نیست که تویوتا دستی روی آن خواهد کشید بلکه چهره برخی از محصولات این کمپانی خودروساز جهانی به زودی تغییر خواهند کرد. با تغییراتی که در تریم (تزئینات داخل اتاق خودرو) و ساختار قیمتی برخی از محصولات این شرکت رخ داده، اکنون سه مدل از کراس اور های این شرکت وارد سطح L می شوند. در این سطح L پایه قیمتی هایلندر 34,600 دلار (قیمت کارخانه بدون در نظر گرفتن حمل و نقل، تعرفه بازرگانی، شماره گذاری و بیمه و غیره با احتساب دلار 12,000 تومان حدود 415 میلیون تومان) خواهد بود که 2,770 دلار گران تر از ارزان ترین مدل های تویوتا در سال 2019 است.

با این که جایگاه هایلندر در پایین ترین سطح قیمتی است، با این حال به طور استاندارد مجهز به یک سری از فناوری ها و آپشن هایی است که در محصولات تویوتا به سطح استاندارد تبدیل شده و در تمامی خودروهای این شرکت سطح حداقلی به حساب می آیند و تویوتا برای خود آنها را لازم الاجرا تعریف کرده است. از جمله این امکانات، کنترل دما بر اساس سه زون آب و هوایی، سیستم انفوتینمنت [صفحه نمایش روی داشبورد] 8 اینچی سازگار با کارپلی اپل و اندروید اتو، سویچ های که در نزدیکی خودرو فعال می شوند، لامپ های ال ایی دی، سیستم ایمنی Sense 2.0 تویوتا (شامل فناوری های ترمز خودکار اجتناب از تصادف با پیاده، کروز کنترل هوشمند، استاپ استارت، هشدار خروج از بین خطوط، حفظ رانندگی بین خطوط، تشخیص علائم رانندگی در سطح جاده، سوبالای اتوماتیک و غیره)

اگر مشتری بتواند قدری بیشتر روی قیمت پایه هایلندر بگذارد، می تواند از امکانات بیشتری بهره مند شود از جمله در صندوق عقب برقی، صفحه نمایش دوربین های نقاط کور، مه شکن، روکش فرمان و دنده چرمی و غیره که قیمت را به 39,600 نزدیک می کند. در آن صورت صندلی ها هم برقی و بخاری دار می شوند، روکش صندلی هم چرم می شود و صفحه نمایش مخصوص سرعت سنج و غیره روی داشبورد هم 7 اینچی خواهد بود و به پنجره سقفی هم مجهز خواهد شد.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها