کد خبر : 3253

نسخه‌ای جدید از نیسان 370Z برای حضور در نمایشگاه خودروی سما 2018 معرفی شد. در این پروژه که «کلاب‌اسپرت 23» نام دارد، با طرحی اسپرت هم در ظاهر و هم در کابین مواجه هستیم.

به گزارش خودروتک، هدف نیسان از ساخت این خودرو که بیشتر برای لذت بردن از رانندگی در پیست تدارک دیده شده، ترغیب مشتریان به سفارش قطعات افترمارکت از نمایندگی‌ها است.  برای تزیین بدنه از یک رنگ نارنجی خاص، هودی جدید و اسپلیترهای فیبرکربنی، سپر و چراغ‌های مه‌شکن جدید در عقب و همچنین رینگ‌های 18 اینچی استفاده شده است.

در کابین هم شاهد تغییرات متعددی هستیم. از جمله غربیلک فرمان و صندلی‌های اسپرت با کمربندهای 6 نقطه‌ای از اسپارکو، سیستم اطفا حریق، رول کیج جهت ایمنی بیشتر و هم چنین تودوزی لوزی‌شکل همانند آن چه در مدل 240Z دیده بودیم.

نسخه نیسمو از نیسان 370Z با پیشرانه 3.7 لیتری قدرت 350 اسب‌بخار تولید می‌کند. در صورتی‌که پیشرانه پروژه «کلاب‌اسپرت 23» توسط مهندسین دو تیم موتوراسپرت MA و نیسان با نسخه 3 لیتری V6 مجهز به توربوشارژرهای دوقلو تعویض شده است تا قدرت آن به 400 اسب‌بخار افزایش یابد. با این حال همچنان برای انتقال قدرت از جعبه‌دنده 6 سرعته دستی استفاده می‌شود. از آنجایی که این اولین مرتبه است که نیسان از چنین ترکیب برای نیرو بخشیدن به چرخ‌ها استفاده می‌کند، تغییراتی در سیستم تعلیق، ترمزها و سیستم هوارسانی ایجاد شده است.

منبع: باما

ارسال نظر

دیگر رسانه ها