کد خبر : 17397

به جرات می‌توان گفت در آینده‌ای نه چندان دور بازار خودروهای الکتریکی در دست خودروسازان چینی قرار خواهد گرفت.

به گزارش خودروتک ، بی‌وای‌دی شاید ممتازترین خودروساز الکتریکی در دنیا باشد. این رقابت بر سر تولید خودروهای الکتریکی نه تنها در جهان بلکه در چین نیز داغ و پرهیاهو دنبال می‌شود، تا آن‌جا که در سال ۲۰۱۹ میلادی جک چهار مدل الکتریکی را به بازار عرضه می‌کند. عرضه هم‌زمان چهار مدل الکتریکی جدید، که نسخه‌های تغییر یافته نمونه‌های بنزینی یا به کلی جدید هستند، نشان دهنده رقابت جدی در بازار خودروهای الکتریکی است.

J51.jpg

جک IEVA۵۰ برای نخستین در سال ۲۰۱۸ در نمایشگاه خودرو پکن رونمایی شد. می‌توان گفت جک IEVA۵۰ بر اساس جک J۵ بنزینی طراحی شده است. پلت‌فرم این خودرو نسبت به جک J۵ کمی تغییر کرده تا فضا برای باتری‌های الکتریکی آن را زیر اتومبیل ایجاد شود. اگر بدون در نظر گرفتن الکتریکی بودن جک IEVA۵۰ به آن نگاه کنیم به نوعی فیس‌لیفت ماژور جک J۵ است که مجموعه سپرهای جلوو عقب آن به طور کلی تغییر کرده است.

J52.jpg

چراغ‌های مه‌شکن بزرگ در کنار چراغ‌های کشیده و استفاده از خطوط آبی رنگ که به نوعی در شرکت جک نمادی برای اتومبیل‌های الکتریکی است، بزرگترین تغییرات ظاهری جک IEVA۵۰ در جلوی این اتومبیل است. مکان شارژر این اتومبیل برای اتصال به برق نیز در زیر نشان جک در جلوی خودرو تعبیه شده است. تغییرات سپر عقب و تعویض کلی چراغ‌ها با جزییات آنها و اضافه شدن تعدادی دیگر چراغ‌ها به عقب خودرو، آن را نسبت به دیگر مدل‌ها خاص کرده است. استفاده از رنگ آبی در عقب خودرو نسبت به جلوی آن کمتر است.

J53.jpg

خطوط آبی در دوخت‌ها و کناره کانال‌های کولر و زیر دسته دنده کاملا مشهود است و به طور انحصاری برای جک IEVA۵۰ از رنگ مشکی در داخل این اتومبیل استفاده شده است. استفاده از صفحه نمایش لمسی ۱۰.۴ اینچی عمودی در وسط داشبورد نظر بیننده را جلب می‌کند. فرمان، نمایشگر پشت فرمان و اهرم دنده در جک IEVA۵۰ دقیقا همانی است که برای دیگر مدل الکتریکی جک استفاده شده است، مدل دیگر که از آن یاد شد IEV۷ است که در سگمنت کامپکت کراس‌اوور ساخته شده و مدل جدید آن با پسوند S در سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه خواهد شد. از دیگر امکاناتی که برای جک IEVA۵۰ در نظر گرفته شده است، می‌توان به کروز کنترل، سیستم تشخیص هوشمند باد چرخ‌ها، نمایش ۳۶۰ درجه پانوراما اتومبیل، سیستم ورود بدون کلید و استارت دکمه‌ای اشاره کرد.

J54.jpg

پیشرانه جک IEVA۵۰ توان تولید ۱۵۰ اسب‌بخار را دارد و از باتری‌های لیتیومی استفاده می‌کند. همچنین حداکثر سرعت این اتومبیل ۱۵۰ کیلومتر بر ساعت است. جک IEVA۵۰ در دو تیپ مختلف مسافت متفاوت با میزان قدرت باتری متفاوتی می‌پیماید. این خودرو می‌تواند با هر بار شارژ مسافت ۴۱۰ کیلومتر را بپیماید. در حالت شارژ سریع، ۱ ساعت طول می‌کشد تا شارژ جک IEVA۵۰ از ۳۰ درصد به ۸۰ درصد برسد.

J55.jpg

در حالت شارژ معمولی نیز ۱۱.۵ ساعت زمان نیاز است تا این اتومبیل به صورت کامل شارژ شود. شرکت خودروسازی جک برای آن‌که نخواهد تغییر اساسی در پلت‌فرم خودروهای الکتریکی خود نسبت به خودروهای بنزینی ایجاد کند بر خلاف بیشتر خودروسازان که پک‌های باتری را در زیر خودرو جانمایی می‌کنند، پک‌های باتری جک IEVA۵۰ را در محل قرارگیری زاپاس تعبیه کرده است و ژنراتورهای پیش‌برنده این اتومبیل را جایگزین مکان پیشرانه در اتومبیل‌های بنزینی کرده است. تغییرات اندکی هم که در پلت‌فرم این خودرو ایجاد شده است مربوط به پک‌های اضافی در برخی تیپ‌ها است که در زیر بدنه جک IEVA۵۰ قرار داده شده است.

منبع: اتومبیل فارسی

ارسال نظر

دیگر رسانه ها