کد خبر : 13137

علاقه به خودروهای کراس اوور روز به روز در کشورهای مختلف بیشتر می شود. به این ترتیب خودروهای کراس اوور و شاسی بلند اکنون نقش مهمی در سودآوری خودروسازان بزرگ و کوچک جهان پیدا کرده اند.

به گزارش خودروتک به نقل از دنیای اقتصاد، در سال ۲۰۱۸، فروش وسایل‌نقلیه در اروپا با ثبت رقم ۵۴/ ۱۵ میلیون دستگاه، دوره‌ای با رشد بسیار اندک را تجربه کرد، این در حالی است که میزان فروش شاسی‌بلند‌ها و کراس‌اوور‌ها در هر اندازه‌ای ۱۸ درصد افزایش داشت و به ۳/ ۵میلیون دستگاه رسید.

به این ترتیب رشد فروش این بخش در سال ۲۰۱۸ برابر با ۸۰۰ هزار دستگاه نسبت به سال ۲۰۱۷ بوده است. رشد فروش این بخش به این معنا است که اکنون شاسی‌بلند‌ها و کراس‌اوور‌ها یک‌سوم از کل فروش خودرو در اروپا را به خود اختصاص داده‌اند و به ۳/ ۳۴ درصد از مجموع فروش در قاره سبز دست یافته‌اند. این رقم برای سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۶ به ترتیب ۴/ ۲۹ و ۶/ ۲۵ درصد از بازار بود.

مینی‌ون‌ها نیز بزرگ‌ترین بازنده سال ۲۰۱۸ بوده‌اند و فروش آنها ۲۷۳ هزار دستگاه کاهش یافت. فروش خودروهای سواری میان‌سایز در سال ۲۰۱۸ نیز با کاهشی نیم میلیون دستگاهی روبه‌رو شد. در این سال همچنین فروش شاسی‌بلند‌های کوچک نیز با پرچمداری «رنو کپچر» و «نیسان قشقایی» رشد فروش ۳۷ درصدی را تجربه کرد.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها